Ce caută săritori în înălțime, heptatloniști, săritori în lungime, la o finală de CN de Alergare Montană? Nu credeți că se poate? Ba da, se poate!

Adina Ionela Amzucu a terminat în iunie 2015 Campionatul Național de heptatlon, la junioare II, pe locul 3 (medalie de bronz). Atleta de la Târgu Jiu a fost prezentă și la Campionatul Național de Alergare Montană, în august 2015. Normal, nefiind pregătită pentru o asemenea probă, a terminat ultima, la aproape 12 minute de Iulia Zudor, câștigătoarea. Tânăra atletă a ajuns în această situație fiind obligată să participe la concurs de antrenorul ei, Ion Bură, care a preferat să ducă o sportivă neantrenată pentru asemenea probă în detrimentul alteia, doar pentru că Cristina Sanfira, că despre ea e vorba, era antrenată de o altă persoană. Din cauza acestei decizii dubioase, echipa de fete a clubului din Târgu Jiu a ratat prezența pe podium.