Principalele rezultate ale celor mai buni orientariști din România (masculin și feminin).

 

Ionuț Zincă

  • Locul 1, Lungă Distanță, Campionatul Sud-Est European de Orientare (SEEOC).
  • Locul 3, Sprint, SEEOC.
  • Locul 1, Lungă Distanță, Cupa Țărilor Latine.
  • Locul 1, Campionatul Național de Semimaraton.
  • Locul 2, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.

Tamaș Bogya

  • Locul 6, Lungă Distanță, SEEOC.
  • Locul 1, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Sprint, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Campionatul Național de Semimaraton.

Ovidiu Muțiu

  • Locul 1, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.

Simion Suciu

  • Locul 1, Sprint, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 2, Campionatul Național de Semimaraton.
  • Locul 7, Sprint, SEEOC.
  • Locul 55, Medie Distanță, Campionatul Mondial de Orientare.

Daniel Barkasz

  • Locul 2, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 1, Campionatul Național de Noapte.
  • Locul 4, Sprint, CN de Orientare în Alergare.

Veronica Minoiu

  • Locul 3, Sprint, SEEOC.
  • Locul 3, Lungă Distanță, SEEOC.
  • Locul 1, Sprint, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 1, Campionatul Național de Semimaraton.
  • Locul 2, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 2, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 2, Campionatul Național de Noapte.
  • Locul 3, Sprint, Campionatul Mondial de Orientare, Master, F40.

Andra Anghel

  • Locul 1, Medie Distanță, SEEOC.
  • Locul 2, Sprint, SEEOC.
  • Locul 2, Lungă Distanță, SEEOC.
  • Locul 1, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 1, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 2, Sprint, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 2, Campionatul Național de Semimaraton.
  • Locul 1, Campionatul Național de Noapte.
  • Locul 48, Medie Distanță, Campionatul Mondial de Orientare.

Adina Popescu

  • Locul 3, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Campionatul Național de Noapte.
  • Locul 3, Campionatul Național de Semimaraton.
  • Locul 4, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.

Andreea Hepcal

  • Locul 3, Sprint, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 3, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 4, Campionatul Național de Semimaraton.

Raduly Annamaria

  • Locul 4, Lungă Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 5, Medie Distanță, CN de Orientare în Alergare.
  • Locul 5, Campionatul Național de Noapte.