În ultima zi a Campionatelor Mondiale de Atletism au intrat în concurs 4 atleți români, doi băieți la 50 de kilometri și două fete la 20 de kilometri, toți la marș. Ana Rodean, campioana națională de maraton, a terminat pe locul 34. 4run.ro vă ține la curent cu rezultatele de la Campionatul Mondial de Atletism de la Londra cu ajutorul GoldNutrition România.

Ana Rodean este și mărșăluitoare și alergătoare. Anul trecut a terminat pe primul loc Campionatul Național de Maraton, după 2.51.05. Asta după ce participase la Jocurile Olimpice de la Rio, la marș. A participat iar la marș, la Campionatul Mondial de data asta, terminând competiția pe poziția a 34-a, după 1.34.50 (SB). Cealaltă româncă din competiție, Andreea Arsine, a sosit la final pe poziția a 31-a, după ce a parcurs cei 20 de kilometri în 1.33.46, un nou record personal. La băieți, la 50 de kilometri, Narcis Mihăilă a terminat pe locul 31, cu un nou record personal, 4.02.27, celălalt român din cursă, Florin Știrbu, fiind descalificat. Proba masculină de 50 de kilometri a fost câștigată de deținătorul recordului mondial, francezul Yohann Diniz, după 3.33.12, iar la fete, la 20 de kilometri, s-a impus chinezoaica Jiayu Yang (1.26.18).Obiri5.000 m (f)

3. Marea Britanie, 2.59:00
4run.ro vă ține la curent cu evoluția românilor la Campionatul Mondial de Atletism de la Londra cu ajutorul GoldNutrition, un brand portughez care produce suplimente pentru sportivi, produse de nutriție certificate de analiza microbiologică și de laboratore anti-doping recunoscute. Împreună cu GoldNutrition România vom efectua două trageri la sorți în care vom acorda cititorilor 4run.ro ”kit-uri de cursă” de la GoldNutrition.