Datele de desfășurare ale curselor din acest calendar sunt orientative. Pentru a afla data exactă și pentru alte informații – înscriere, taxe, trasee, regulament, etc – accesați din timp site-ul Federației de Orientare, fro.ro, site-ul orienteering.ro sau paginile de Facebook ale concursurilor. O să facem update în momentul în care apar curse noi.

ALERGARE ATLETISM TRIATLON CICLISM
Noiembrie

Cupa Arbitrilor, 3 noiembrie, Ploiești

Cupa Brumar, 10 noiembrie, București

Decembrie

Cupa 1 Decembrie, 1 decembrie, Târgu Jiu

Cupa Revoluției-Memorial Dobre Tudor, 8 decembrie, București

Competiții internaționale oficiale IOF

Cupa Țărilor Latine, 14-16 iunie, Portugalia

Campionatul European de Orientare Juniori, 28 iunie – 30 iunie, Belarus

Campionatul Mondial de Orientare Master, 6-12 iulie, Letonia

Campionatul Mondial de Orientare Tineret, 7-12 iulie, Danemarca

Campionatul Mondial de Orientare, 13-17 august, Norvegia

Campionatul SE European de Orientare, 22-25 august, Moldova

Mai

Cupa Prahova, 4-5 mai, Bordenii Mari, PH

Romanian Cup (etapa III CN Sprint-Urban), 10-12 mai, Oradea

Cupa Chimistul (etapa II, CN Parc-Oraș), 18-19 mai, Cisnădie

Cupa In Memoriam, 19 mai, București

CN Echipe & Etapa IV CN Sprint-Urban, 24-26 mai, Câmpina

Cupa Clubul Copiilor (etapa III, CN Parc-Oraș), 31 mai – 2 iunie, Roman

Februarie

Trofeul Buridava Dacica / Cupa Oltului, 2-3 februarie, Rm. Vâlcea

Cupa Sănătatea de Iarnă, 9-10 februarie, Prahova

Martie

Cupa Maratin-Rivulus-Dominarum indoor, 16-17 martie, Baia Mare

Cupa Busola de Aur, 23-24 martie, Cluj-Napoca

Cupa Codrii Vlăsiei (etapa I, CN Parc-Oraș), 30-31 martie, Gruiu

Aprilie

Etapa I, CN Sprint-Urban, 6-7 aprilie, Miercurea Ciuc

CN Semimaraton & Etapa II CN Sprint-Urban, 19-20 aprilie, Baia Mare

Cupa Sănătatea de Primăvară, 21 aprilie, Ploiești

Iunie

Trofeul Maramureș, 2 iunie, Baia Mare

Mentor Silva Cup, 7-9 iunie, Moreni

Cupa Florilor de Tei, 15 iunie, Ploiești

Trofeul Valea Prahovei, 16 iunie, Păulești

Cupa CSU Brașov/Trofeul Țara Bârsei, 29-30 iunie, Brașov

Iulie

Cupa Mădăraș/Cupa Prieteniei, 5-7 iulie, Sânnicolau de Munte

Citadel O-Trophy (etapa IV, CN Parc-Oraș), Alba Iulia

Transilvania Open, 18-21 iulie, Cluj-Napoca

August

Cupa Voința Sinaia, 11 august, Sinaia

Blac Sea O-Meeting (etapa V, CN Parc-Oraș), 16-17 august, Constanța

Septembrie

Cupa Sănătatea de Toamnă (CN Orientare, Etapa V Sprint-Urban), 5-8 septembrie, Urlați

Trofeul Veteranilor, 15 septembrie, Câmpina

Trofeul Silva (etapa VI, CN Parc-Oraș), 21-22 septembrie, Câmpina

Cupa Zarandului, 28-29 august, Arad

Octombrie

CN Noapte, Etapa VI CN Sprint-Urban, 4-6 octombrie, Victoria

Cupa Arbitrilor, 12 octombrie, Gruiu

Cupa Toamnei (etapa VII, CN Parc-Oraș), 12-13 octombrie, București

Cluj West Open, 19-20 octombrie, Florești

Costume Party Orienteering, 26 octombrie, Victoria

Trofeul Alutus, 26 octombrie, Râmnicu Vâlcea