Nu, nu suntem Mama Omida, dar văzând ce nume s-au înscris la S-KARP UrbanTrail Sinaia, credem că putem spune încă de pe acum cine va ajunge în cele două finale (masculin și feminin) de pe 9 aprilie, de la ora 17.00.

Pe lângă ambasadorii Vitalie Gheorghiță și Toma Coconea, la startul S-KARP UrbanTrail Sinaia mai apar și alți sportivi de valoare, din România și din Moldova, specialiști de alergare montană sau ”de asfalt”. Gianina Tănase, Elena Moagă, Iuliana Stroescu, Florentina Buga, Ionuț Zincă, Andrei Preda, Eugen Șorop (vicecampionul național de maraton din 2013), David Bînzaru, Mihai Bizniuc sau Igor Țimbalari sunt printre cei care s-au înscris încă de la început și care se bat pentru un loc în finală. Înscriri deschise până la ora 12.00, pe 1 aprilie! Se pot face aici!

Câteva rezultate de anul trecut al unora din cei care mai mult ca sigur vor ajunge în finală.

Gianina Tănase

  • Locul 2, Retezat SkyRace (28k, 2.300m+), 3.14.56.
  • Locul 2, Bate Toaca (29k, 2.300m+), 4.04.21.
  • Locul 2, Bușteni SkyRace (31k, 2.100m), 3.42.18.
  • Locul 1, Brașov Marathon (21k, 960m+), 2.09.37.

Iuliana Stroescu

  • Locul 2, Ciucaș X3 Semimaraton (22k, 1.400m+), 2.20.40.
  • Locul 1, Retezat SkyRace Buta (23k, 1.400m+), 3.04.32.
  • Locul 3, Bușteni SkyRace (31k, 2.100m), 3.54.02.
  • Locul 1, Tryavna Ultra – Bulgaria (44.3km, 2.250m+), 05.03.47.

Ionuț Zincă

  • Locul 2, Dolomites Sky Race – Italia (22k, 1.750m+), 2.03.18.
  • Locul 4, Matterhorn Ultraks – Elveția (48k, 3.600m+), 5.00.43.
  • Locul 1, Retezat SkyRace (28k, 2.300m+), 3.03.51.
  • Locul 1, Campionatul Balcanic de Alergare Montană, 1.01.18.
  • Locul 2, Campionatul Național de Alergare Montană, 57.52.

Andrei Preda

  • Locul 5, Retezat SkyRace (28k, 2.300m+), 3.40.49.
  • Locul 3, Maraton Piatra Craiului (41k, 2.250m+), 4.08.37.
  • Locul 1 – Echipe, 2X2 Race (45k, 4.200m+), 6.51.40.
  • Locul 5, Bate Toaca (29k, 2.300m+), 3.31.02.
  • Locul 2, Bușteni SkyRace (31k, 2.100m), 3.02.16.
  • Locul 2, Brașov Marathon (38k, 1.800m+), 3.45.53.